Příběh Leony – technička jízdních zkoušek

14. dubna 2022 • 3 MIN

Technik jízdních zkoušek

Práce snů pro vášnivé motoristy. Co vás čeká?

Tak především – čekají vás ta nejmodernější auta, která budete řídit a ještě za to dostanete zaplaceno. Staňte se členem profesionálního týmu, který zajišťuje testování vozů prestižních značek. Pracujte jako technik jízdních zkoušek.

Technik jízdních zkoušek

Pokud jsou pro vás auta vášní, rádi řídíte, jste technický typ a zvuk motorů je pro vás rajskou hudbou, bude tato práce pro vás pravděpodobně zaměstnáním snů. Stejně, jako pro Leonu Rakovou, kterou k práci „efkařky“ pro společnost AUFEER SOLUTIONS (podle speciálního označení F ve státní poznávací značce), tedy zkušební řidičky, přivedla její maminka.

„Miluju auta a řízení. Baví mě nové technologie, které jsou do vozidel instalovány a neustále se inovují. A co je skvělé, při práci se můžu kochat krásami přírody a památek okolo,“ popisuje vztah ke své práci Leona a dodává, že hlavním cílem testování je přivést vozidlo k „dokonalosti“, aby byl zákazník se zakoupeným automobilem maximálně spokojený. Jejím úkolem je testovat funkce vozu právě z pohledu zákazníka. Vnímat automobil během jízdy a hlásit každé nepříjemné chování. Výsledkem zkoušky je odhalení případných závad na vozidle a zjištění, co je způsobuje nebo čím a proč vznikly. Zároveň tím tak zákazník/výrobce automobilu nebo autobusu získává cenné informace, které pomohou zamezit vzniku závad na automobilech u skutečných zákazníků a eliminovat následné reklamace.

Na otázku, jak vypadá pracovní náplň zkušebního řidiče, Leona odpovídá:

„Napřed si převezmu přiřazené vozidlo a zkontroluji, jestli je způsobilé k jízdě, tedy jestli nemá žádné viditelné poškození, ověřím stav oleje a dalších kapalin. Poté zkontroluji úplnost jízdního příkazu, což je vlastně technický průkaz vozidla, aby bylo průkazné, že mohu dané auto řídit já. Mým úkolem pak je včas a bezpečně najet daný počet kilometrů na předem stanovené trase a pečlivě sledovat chování vozidla.

Staňte se i vy součástí vývoje vozů budoucnosti

Pokud vám práce Leony přijde zajímavá, přemýšlejte, zda by to mohla být příležitost i pro vás.

Rozhodně nemusíte řídit jen automobil, potřeba jsou i řidiči autobusů.

Zkušební řidiči by měli být flexibilní, zodpovědní a sebejistí, aby zvládli řídit v náročných podmínkách. Zároveň by měli mít základní znalosti technické stránky vozu a měli by být schopni poskytovat zpětnou vazbu. Samozřejmostí je platný řidičský průkaz B/BE (případně další řidičská oprávnění podle toho, jakému vozidlu se při testování budete věnovat) a trestní bezúhonnost. 

Zaměstnavatelé také obvykle požadují minimální věk 21 let a praxi v řízení bez zaviněné nehody min. 2 roky.

Mohlo by vás také zajímat »»

Aktuálně nabízené pozice »»

Další na téma Příběhy

Příběhy 3  MIN

Vaše příběhy – Jan Jirout

Číst více