Vaše příběhy – Jan Jirout

29. května 2021 • 3 MIN

Choďte na pohovory s úsměvem, nic to nestojí, ale udělá mnoho“

Jan Jirout

Honza je ten, který ve vás odhalí skrytý potenciál a namotivuje vás k jeho využití, pokud nastoupíte pod středisko Plánování a kvality. Pochází z Pardubic a u společnosti AUFEER TOOLS pracuje od roku 2021 na pozici vedoucího střediska, kde se věnuje koordinační a rozvojové činnosti.

Stejně jako naši ostatní koordinátoři Honza volí demokratický styl řízení: ve svých kolezích umí vzbudit zájem o různé úkoly, sbírá feedback a zajímá se o pocity lidí okolo sebe.

Součástí vaší práce je mimo jiné vedení pohovorů. Jak vypadá ideální kandidát?

Dělá mi velkou radost, když potkám zdravě ambiciózního mladého člověka, který stojí neohroženě možná i díky nevědomosti. Troufám si říct, že jsem byl stejný při vstupu do AUFEERU a díky správným lidem jsem dostal příležitost.

Máte nějaké doporučení pro uchazeče o práci?

Choďte na pohovory s úsměvem, nic to nestojí, ale udělá mnoho.

Vy jste původně pracoval pro AUFEER DESIGN. Co bylo tím impulzem přejít do AUFEER TOOLS?

K tomu s oblibou používám slovní spojení „slovo dalo slovo“ a tím se otevřela příležitost. Příjemnou věcí v životě je svoboda volby.

V čem vnímáte sílu skupiny AUFEER?

Pokud mohu mluvit za celou skupinu AUFEER, kterou za své působení znám, tak to jsou lidé. To je „komodita“, která vás odlišuje od konkurence. Konkurence může okopírovat cokoliv, ale lidi ne. Ty vám maximálně může „přetáhnout“. Například díky lepší nabídce, přístupu, rozvoji potenciálu, chování aj. Troufám si říci, že právě v tom jsme hodně dobří.

Máte nějaké tipy pro kariérní rozvoj? 

Záleží na osobnosti. Pokud člověku záleží na pohodlí, setrvává na jednom místě a vyčkává, za to, že se nikam neposouvá, se může zlobit jen na sebe. Každý jsme nastavený na svůj vlastní komfort, do kterého zapadá každoděnní rutina. Otázkou je, kdo je ochoten z této komfortní zóny vystupit? Začátky nejsou jednoduché. Občas to bolí, je to nepříjemné, ale dříve nebo později se výsledky dostaví. Člověk se neučí z úspěchů, ale ze svých chyb. Proto je občas zapotřebí riskovat, ale pochopitelně zdravě riskovat, ne že pokaždé hodíte ALL IN kdykoliv to půjde.

Jaký je váš osobní přístup?

Mě osobně formuje několik zásad. A spoustu z nich jsou mi blízké z poslouchání různých podcastů. Pokud chcete dosáhnout nějakého výsledku, buďte na sebe tvrdí a stanovte si dvojnásobný cíl. Není možné kopat první ligu, pokud se vidíme v okresním přeboru s klobásou a desítkou v ruce. To neplatí pouze v práci, ale v celém životě. Ale tu klobásu a pivko si dám velice rád.

Co byste vzkázal čtenářům tohoto článku?

Závěrem bych chtěl říct, že příležitosti se otevírají každý den a každý z nás se narodil s nějakým potenciálem a je jen na nás, jak ten potenciál využijeme. A pokud třeba tápete a nevíte jakou cestou se vydat, tak vám můžeme nabídnout, že si o tom popovídáme a tu cestu zkusíme společně najít.

Další na téma Příběhy

Příběhy 3  MIN

Příběh Leony – technička jízdních zkoušek

Číst více