Jak se připravit na osobní pohovor

29. května 2021 • 3 MIN

Práce s dobrým náborářem je vynikající volbou pro pasivní i aktivní uchazeče o zaměstnání. Náboroví pracovníci mohou mít přístup k pracovním místům, informacím o trhu, poznatkům, tipům a kontaktům, které mnoho lidí nemá. Pokud jste s náborářem dříve nepracovali, existuje několik způsobů, jak tuto zkušenost co nejlépe využít. Zde je 10 zlatých pravidel (pro kandidáty), jak pracovat s náborářem, podle náborových pracovníků AUFEER JOB.

1. Buďte upřímní.

Od začátku do konce vždy buďte upřímní vůči náborovému pracovníkovi ohledně toho, co hledáte, vašich platových potřeb a dalších příležitostí. Dobrý náborář vám laskavost vrátí. Žádná ze stran nebude mít při hledání zaměstnání prospěch z nepoctivosti.

2. Buďte vnímaví.

Pokud vám náborový pracovník zavolá, zavolejte jim zpět! Pokud vás kontaktuje náborový pracovník, je to obvykle z dobrého důvodu. Může to být nabídka práce, aktualizace nebo nová pozice. Jedná se o závazek, že budete k dispozici a budete po celou dobu práce s náborářem reagovat.

3. Buďte zdvořilí.

Náboráři pracují pro své klienty, ale chtějí vám také pomoci při hledání zaměstnání. Snažte se respektovat jejich čas a komunikujte, ať už se jedná o novinky nebo dotazy. Obvykle nemají mnoho času na to, aby vám navrhli životopis nebo vysvětlovat, kde hledat pozice. Dobrý náborář vás však vyškolí v procesu jejich klientů a bude pro vás obhájcem.

4. Buďte k dispozici.

Nábor je časově velmi citlivé odvětví. Klient vám mohl v ten den zavolat a požádat o rozhovor. I když to není vždy možné, pokud to s hledáním zaměstnání myslíte vážně, snažte se být vstřícní a připraveni tento proces usnadnit.

5. Buďte proaktivní.

To, že jste se setkali s náborářem, ještě neznamená, že můžete sedět a zastavit hledání zaměstnání. Pokud jste nezaměstnaní nebo potřebujete novou práci co nejdříve, měli byste pokračovat v práci na hledání zaměstnání a nespoléhat se na 100 % na náboráře.

6. Zůstaňte v kontaktu.

Možná jste si vzali práci na 3 měsíce na smlouvu, ujistěte se, že na konci smlouvy dáte svému náboráři vědět, co hledáte, a on vás může mít na paměti pro budoucí pozice. Náboroví pracovníci pracují se stovkami kandidátů najednou, a ne vždy budou vědět, kdy jste k dispozici, takže zůstaňte v kontaktu.

7. Buďte etičtí.

Pokud jste podepsali dohodu s konkrétním náborářem, ujistěte se, že smlouvě rozumíte, a zeptejte se na případné dotazy.

8. Buďte připraveni.

Než se začnete spojovat s náboráři, připravte si správně formulovaný životopis, procvičte si své dovednosti v oblasti pohovoru a vězte, co hledáte. Čím více jste připraveni, tím rychleji vás náborář může dostat do procesu pro otevřené pozice.

9. Buďte rozhodní.

Než přijde nabídka, buďte připraveni ji přijmout nebo odmítnout. Jednou z nejškodlivějších věcí, které můžete svým příležitostem udělat, je čekání na rozhodnutí. Klient se může na počkání urazit nebo se k procesu může připojit jiný kandidát a vaše nabídka vyprší.

10. Buďte otevření.

Váš náborář by mohl sdílet příležitosti, které jste si původně nepředstavovali, že vás zajímají. Možná jste mysleli na velkou společnost, ale úžasná příležitost, která odpovídá vašim zkušenostem, se otevřela v malé firmě. Buďte otevření novým příležitostem, aby vás náborový pracovník nevyloučil dříve, než se o roli dozvíte.

Jste připraveni vyzkoušet tato pravidla? Spojte se s našimi náboráři ještě dnes a přihlaste se do jedné z našich otevřených pracovních pozic!

Další na téma Kariérní průvodce

Jak na pracovní pohovor 4  MIN

10 vět, které na pohovoru rozhodně neříkejte

Číst více
Zákony a právo 4  MIN

Novela zákoníku práce

Číst více
Hledám práci < 1  MIN

Chci tu práci

Číst více