Jak vypadá proces výběru kandidáta

3. června 2021 • 3 MIN

Vážíme si našich zákazníků a zaměstnanců a otevřeně s nimi komunikujeme. Na výběr vhodných zaměstnanců klademe v naší společnosti velký důraz. Chováme se fér, nic nezatajujeme a dáváme rovné šance všem bez ohledu na věk, pohlaví, původ nebo vyznání. Požadavky na uchazeče se liší podle konkrétních potřeb jednotlivých pozic.

Jak se ucházet o práci v AUFEER JOB

Máš-li zájem pracovat v AUFEER JOB, projdi si přehled nabízených volných pozic. Pokud tě některá zaujme a splňuješ, byť částečně požadované předpoklady, přihlas se pomocí tlačítka „MÁM ZÁJEM“ přímo v inzerátu. Váš životopis a vyplněný dotazník se odesláním dostane přímo k rukám pracovníka oddělení lidských zdrojů, který je zodpovědný za výběr kandidáta na danou pozici. E-mailem ti přijde odpověď, že jsme tvoji žádost obdrželi.

Doručené žádosti u nás posoudíme a ze zájemců vybereme několik nejvhodnějších kandidátů pro danou pozici.

Jak u nás probíhá výběrové řízení

1. kolo

V případě, že tvá odbornost a zkušenosti odpovídají požadovaným kritériím, nebo nás jiným způsobem zaujmeš, obdržíš od nás pozvánku k prvnímu setkání. Jedná se o rozhovor se zástupcem oddělení lidských zdrojů naší společnosti, který může být u náročnějších pozic následně doplněn o odborný či jazykový test, jenž nám pomůže v orientaci při hodnocení dovedností jednotlivých kandidátů. Délka tohoto pohovoru nepřesahuje 1 hodinu. Odezvu od nás obdržíš i v případě, že nebudeš splňovat požadovaná kritéria.

Velkou výhodou je, že od jednoho z hodnotitelů můžeš dostat na vyžádání zpětnou vazbu. Dozvíš se tak o svých silných a slabých stránkách důležitých pro tvoji kariéru, jaké jsou tvé výhody a v čem se můžeš zlepšit.

2. kolo

Do druhého kola pohovorů pak postupují úspěšní uchazeči z prvního kola, kteří se nyní při dalším rozhovoru setkají se svým potencionálním nadřízeným a mají tak možnost podrobněji prodiskutovat své představy o práci a pracovní náplni. Nebudeme se tě ptát na žádné záludnosti. Nejcennější je pro nás tvoje upřímnost. Pokud se chceš na něco ohledně tvé budoucí práce zeptat, máš teď tu nejlepší příležitost.

3. kolo (pouze u náročnějších pozic)

Na základě výběru z druhých kol pohovorů, obdrží vybraný kandidát v některých případech pozvánku k třetímu kolu pohovorů nebo již přímo pracovní nabídku (odvíjí se od zařazení dané pozice).

Co od nás můžeš při výběrovém řízení čekat

Výběrového řízení se nemusíš obávat. Není to žádné zkoušení, vše probíhá zábavnou formou a v přátelské atmosféře. Doporučujeme zjistit si základní informace o tom, co AUFEER GROUP dělá a čím se zabývá. Větší část pohovoru bude ale o tobě a tvojí budoucí práci.

Po každém kole výběrového řízení vždy dostaneš z AUFEER JOB zprávu, jak jsi dopadl/a a jaké budou další kroky. Na závěr po úspěšném absolvování všech kol se domluvíme na datu nástupu a vzájemném podepsání pracovní smlouvy.

Držíme palce a těšíme se, že i ty se staneš součástí týmu AUFEER JOB!

Další na téma Kariérní průvodce

Jak na pracovní pohovor 4  MIN

10 vět, které na pohovoru rozhodně neříkejte

Číst více
Zákony a právo 4  MIN

Novela zákoníku práce

Číst více
Hledám práci < 1  MIN

Chci tu práci

Číst více